Wpisy z Twittera pojawią się w wynikach wyszukiwania Google

Twitter i Google

Według serwisu Bloomberg, jeszcze w pierwszej połowie tego roku w wynikach wyszukiwania Google pojawią się wpisy ze znanego portalu społecznościowego Twitter.

Na mocy nowej umowy, Google będzie pobierało treści bezpośrednio z serwisu i umieszczało je w SERP-ach. Póki co nie wiadomo w jaki sposób zostanie to zrealizowane. Należy się jednak spodziewać, że w wynikach wyszukiwania pojawią się przede wszystkim wpisy bardzo popularne oraz wpisy znanych osób – to powinno zabezpieczyć SERP-y przed zalewem spamu.

Co ciekawe, podobne rozwiązanie między obiema firmami funkcjonowało już w latach 2009 – 2011. Jednak Twitter chciał mieć większy wpływ na widoczność wpisów poza portalem społecznościowym, a Google startowało z G+. W obliczu spadającego przyrostu użytkowników Twittera i pustyni na G+, zdecydowano o odnowieniu współpracy.

Wpływ na SEO i kolejny silny konkurent w SERP-ach

Nowa umowa to dobre wyjście dla obu stron. Twitter zyska większy dostęp do nowych użytkowników, a Google rozszerzy swoje wyniki wyszukiwania o społeczne rekomendacje, czyli o element, który rozwijany jest już od pewnego czasu. Umowa może trochę namieszać w SERP-ach, w których pojawią się nowe pozycje – niewątpliwie na wysokich miejscach, które niełatwo będzie przeskoczyć.

Bardzo słabySłabyŚredniDobryBardzo dobry (3 głosów, średnia: 4,67 na maksymalnie 5)

Loading...


O Mateusz Chorążewicz

W 2012 roku ukończył studia licencjackie na Politechnice Gdańskiej na kierunku Informatyka i ekonometria. Dwa lata później uzyskał tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim.

Pracę w szeroko pojętej branży SEO rozpoczął jeszcze w czasach licealnych, pod koniec 2008 roku. Początkowo jako copywriter, w późniejszym czasie brał również udział w kampaniach link buildingu. Po kilkuletnim okresie zagłębiania się w tajniki pozycjonowania, postanowił otworzyć firmę Jazz SEO oferującą usługi z zakresu m.in. katalogowania stron oraz audytów SEO.

W przeszłości prowadził kilka serwisów internetowych, w tym nieistniejący już Tolkien-World.info. W czasach swojej świetności był on trzecim co do wielkości portalem o tej tematyce w Polsce.

Poza pasją pozycjonerską, żywo interesuje się muzyką. Od wczesnego dzieciństwa gra na fortepianie, klarnecie oraz saksofonie. W 2017 roku ukończył studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *