Pingwin nadal smacznie śpi i jeszcze trochę pośpi… 8

Kiedy będzie kolejna aktualizacja Pingwina?

Aktualizacja algorytmu pod nazwą Pingwin jest wyczekiwana już od dłuższego czasu. Bruce Clay w rozmowie z Garym Illyesem z Google dowiedział się, że prawdopodobnie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Po wypowiedziach niektórych osób ze strony Google należało się spodziewać, że update będzie częstszym zjawiskiem. Tak się jednak nie dzieje. Jak zapowiedział Gary Illyes, aktualizacja jest jeszcze bardzo daleko przed nami. Należy się jej spodziewać za kilka miesięcy. Już w lipcu otrzymaliśmy w zasadzie bardzo podobną odpowiedź i jak widać od tego czasu nie za wiele się zmieniło, a przecież niebawem minie rok od ostatniej aktualizacji Pingwina. Więcej na temat kolejnego Pingwina znaleźć można tu:

Konsekwencje dla branży

Dla właścicieli domen ukaranych za nienaturalne linki, których profil został już oczyszczony jest to zła informacja, ponieważ muszą oni jeszcze dość długo czekać zanim sensowny ruch z wyszukiwarki zostanie przywrócony. Cieszą się natomiast na pewno pozycjonerzy linkujący strony niebezpiecznymi metodami.

Bardzo słabySłabyŚredniDobryBardzo dobry (No Ratings Yet)

Loading...


O Mateusz Chorążewicz

W 2012 roku ukończył studia licencjackie na Politechnice Gdańskiej na kierunku Informatyka i ekonometria. Dwa lata później uzyskał tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim.

Pracę w szeroko pojętej branży SEO rozpoczął jeszcze w czasach licealnych, pod koniec 2008 roku. Początkowo jako copywriter, w późniejszym czasie brał również udział w kampaniach link buildingu. Po kilkuletnim okresie zagłębiania się w tajniki pozycjonowania, postanowił otworzyć firmę Jazz SEO oferującą usługi z zakresu m.in. katalogowania stron oraz audytów SEO.

W przeszłości prowadził kilka serwisów internetowych, w tym nieistniejący już Tolkien-World.info. W czasach swojej świetności był on trzecim co do wielkości portalem o tej tematyce w Polsce.

Poza pasją pozycjonerską, żywo interesuje się muzyką. Od wczesnego dzieciństwa gra na fortepianie, klarnecie oraz saksofonie. W 2017 roku ukończył studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 komentarzy do “Pingwin nadal smacznie śpi i jeszcze trochę pośpi…

  • Mateusz Chorążewicz Autor wpisu

   Jakieś aktualizacje algorytmów być muszą, ale z całą pewnością nie jest o nich tak głośno jak w przypadku Google. W końcu to Google dominuje na większości światowych rynków.

 • Sebastian

  Zdecydowanie dobra informacja, jeszcze jakis czas będzie można porządnie linkować bez obaw 😉
  Ciekawe czemu ten pingwin będzie tak późno? Może przygotowują bardzo mocny update…. oby jak najpóźniej 😛

  • Mateusz Chorążewicz Autor wpisu

   Tylko czy „linkowanie bez obaw” to aby na pewno dobry sposób? Taką metodą Pingwin prędzej czy później Cię dopadnie. Chyba, że zależy Ci tylko na tym, żeby szybko wejść w TOPy i niezbyt Ci zależy żeby zagościć tam na dłużej. Wtedy OK 🙂

   • Sebastian

    Jasne wartościowe projekty trzeba zawsze linkować z głową 🙂
    Jednak stronki które maja zarobić i nie są dla nas ważne bo można ich wiele stawiac można linkować tak aby szybko weszły w topki, póki nie ma pingwina to działa 😉

 • Paweł

  taa, żadna to aktualizacja 😉 jaka to aktualizacja skoro przed i po niej działa w serp’ach dokładnie to samo? to żadne update tylko cykliczne, losowe uwalanie stron będących wysoko w celu przymuszenia do użycia adwords. Kto ma pecha dostaje po d…e i tyle. Nie wiem wiec na co tu tak czekać z utęsknieniem.

  • Mateusz Chorążewicz Autor wpisu

   Jak istnieje ryzyko, że ważny Klient dostanie w czape bo firma mu nieumiejętnie linkowała, to jest na co czekać 🙂 To samo po drugiej stronie – czekają Ci, którzy specjalizują się w wyciąganiu z filtrów. Poza tym pozycjonowanie się bądź co bądź zmienia. Trzeba być dużo bardziej ostrożnym niż kilka lat temu.

 • Antonis

  Podobny nowy Pingwin ma funkcjonować w czasie rzeczywistym. Działać ma bowiem cały czas (oczywiście uaktualniany), na bieżąco będzie analizował profile linków kierujących do poszczególnych stron internetowych.