Optymalizacja pod urządzenia mobilne czynnikiem rankingowym – wyprzedź konkurencję


O aktualizacji algorytmu wyszukiwania, który będzie brał pod uwagę dostosowanie strony do wyświetlania na urządzeniach mobilnych mówiło się już od dłuższego czasu. Za niecałe dwa miesiące upgrade wejdzie w życie.

Na Google Webmaster Central Blog możemy przeczytać:

Począwszy od 21. kwietnia, dostosowanie strony do wyświetlania na urządzeniach mobilnych stanie się czynnikiem rankingowym. Zmiana zostanie wprowadzona we wszystkich językach na całym świecie i będzie miała istotny wpływ na mobilne wyniki wyszukiwania. W efekcie, użytkownikom łatwiej będzie znaleźć odpowiednie, wysokiej jakości treści, które zostały zoptymalizowane pod ich urządzenie.

Ruch z urządzeń mobilnych od jakiegoś już czasu regularnie rośnie, więc aktualizacja algorytmu była w zasadzie tylko kwestią czasu. Choć do zmian pozostało jeszcze sporo czasu, warto już teraz zadbać o optymalizację mobilną. Dzięki temu możemy znaleźć się przed konkurencją i zgarnąć ruch witryn, które po aktualizacji spadną w mobilnych wynikach wyszukiwania.

Optymalizację witryny pod kątem urządzeń mobilnych można sprawdzić tutaj.

Bardzo słabySłabyŚredniDobryBardzo dobry (3 głosów, średnia: 4,33 na maksymalnie 5)

Loading...


O Mateusz Chorążewicz

W 2012 roku ukończył studia licencjackie na Politechnice Gdańskiej na kierunku Informatyka i ekonometria. Dwa lata później uzyskał tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim.

Pracę w szeroko pojętej branży SEO rozpoczął jeszcze w czasach licealnych, pod koniec 2008 roku. Początkowo jako copywriter, w późniejszym czasie brał również udział w kampaniach link buildingu. Po kilkuletnim okresie zagłębiania się w tajniki pozycjonowania, postanowił otworzyć firmę Jazz SEO oferującą usługi z zakresu m.in. katalogowania stron oraz audytów SEO.

W przeszłości prowadził kilka serwisów internetowych, w tym nieistniejący już Tolkien-World.info. W czasach swojej świetności był on trzecim co do wielkości portalem o tej tematyce w Polsce.

Poza pasją pozycjonerską, żywo interesuje się muzyką. Od wczesnego dzieciństwa gra na fortepianie, klarnecie oraz saksofonie. W 2017 roku ukończył studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *