Google bierze się za doorway pages

Google vs. Doorway Pages

Choć niektóre działania Google w kwestii walki ze spamem są (delikatnie rzecz ujmując) nieskuteczne, ostatnia zapowiedź aktualizacji algorytmu wyszukiwarki może dość mocno namieszać w SERP’ach.

Czym jest doorway page (inaczej zwana stroną przejściową)? W skrócie, są to bezwartościowe z punktu widzenia internauty strony, które na celu mają jedynie przekierowanie użytkownika na inną witrynę docelową. Możemy zatem mieć do czynienia z sytuacją, w której lista wyników wyszukiwania wypełniona jest teoretycznie tradycyjnymi stronami, jednak w praktyce wszystkie przekierowują do jednej i tej samej witryny.

Jak nie trudno się domyśleć, strony przejściowe to jedna z technik Black Hat SEO. Choć okres swojej świetności ma już za sobą, nadal jest szeroko wykorzystywana w niektórych branżach (zwłaszcza finansowej). Pozwala na stosunkowo łatwe wygenerowanie ruchu.

Wprowadzenie aktualizacji może zatem dość mocno namieszać w SERP’ach. Zobaczymy na ile będzie to skuteczne, niemniej jednak aktualizacja może w znaczącym stopniu wyeliminować SPAM w wynikach wyszukiwania.

Bardzo słabySłabyŚredniDobryBardzo dobry (3 głosów, średnia: 4,33 na maksymalnie 5)

Loading...


O Mateusz Chorążewicz

W 2012 roku ukończył studia licencjackie na Politechnice Gdańskiej na kierunku Informatyka i ekonometria. Dwa lata później uzyskał tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim.

Pracę w szeroko pojętej branży SEO rozpoczął jeszcze w czasach licealnych, pod koniec 2008 roku. Początkowo jako copywriter, w późniejszym czasie brał również udział w kampaniach link buildingu. Po kilkuletnim okresie zagłębiania się w tajniki pozycjonowania, postanowił otworzyć firmę Jazz SEO oferującą usługi z zakresu m.in. katalogowania stron oraz audytów SEO.

W przeszłości prowadził kilka serwisów internetowych, w tym nieistniejący już Tolkien-World.info. W czasach swojej świetności był on trzecim co do wielkości portalem o tej tematyce w Polsce.

Poza pasją pozycjonerską, żywo interesuje się muzyką. Od wczesnego dzieciństwa gra na fortepianie, klarnecie oraz saksofonie. W 2017 roku ukończył studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *